DIN lišty

Vyrábíme DIN lišty z ocelového plechu, případně z mědi. V Česku převažuje jako materiál ocelový plech s protikorozní ochranou žárovým zinkováním. Lišty se dodávají v metráži a mají předlisované upeňovací otvory. Jelikož jsme výrobce, jsme schopni a ochotni se přizpůsobit požadavkům zákazníka, napište nám nebo zavolejte.

Nosná lišta nebo-li DIN lišta v elektrotechnice je kovová lišta normalizovaného tvaru a rozměrů. Lišty slouží k upevňování elektrických přístrojů v rozvodnicích, rozvaděčích, ovládacích skříních a podobných zařízeních. Na nosnou lištu mohou být přístroje (relé, chrániče, spínací hodiny, jističe, řadové svorky) nasunuty zboku nebo nacvaknuty zepředu a zaaretovány. Montáž rozvaděčů je využitím standardních lišt a jim přizpůsobených přístrojů usnadněna a zlevněna.

Konstrukční provedení

TS 35 DIN-lišta

Lišta dle ČSN EN 60715 má základní tvar U. Její varianta se šířkou 35 mm a hloubkou 7,5 mm se obvykle označuje jako DIN-lišta. Pro upevnění na tuto lištu je přizpůsobeno obrovské množství přístrojů různých výrobců. Přístroje mají šířku vždy v násobku 17,5 mm. Tato šířka se označuje jako 1M (jeden modul) a odpovídá šířce běžného jednopólového jističe. Přístroje přizpůsobené montáži na DIN-lištu natolik převažují, že například malé plastové rozvodnice („kryty jističů“) mají úchyt pro přístroje vylisovaný ve tvaru napodobujícím DIN-lištu.

Zajímá Vás více o DIN lištách? Navštivte naše stránky věnující se tomuto produktu.

DIN lišta děrovaná

DIN lišta plná